Žingsnis po žingsnio: kodėl verta rinktis bendruomeninį finansavimą

Iliustracijos autorė: Rocío Lara
Galvoje sukasi puiki verslo idėja, tačiau neturite lėšų pradėti ją įgyvendinti ? „Burės” jums siūlo pasinaudoti bendruomeninio investavimo metodu. Tai – nuostabus startas verslui ar jo plėtrai.
Bendruomeninis investavimas, tai būdas, kuris plačiai taikomas užsienyje, anglų kalboje vadinamas „Crowdfunding“. Europoje pradėtas naudoti 2009-aisiais. Šis metodas leidžia daugeliui žmonių, patikėjusių jūsų verslo idėja, investuoti į verslo  pradžią. Tai puikus būdas  niekuo nerizikuojant gauti finansinę paramą, rengiantis žengti į rinką. Daugeliu atvejų tai sudaro sąlygas būtiniausios įrangos ar priemonių įsigijimui.
Jau keletą metų bendruomeninis investavimas, kaip būdas gauti lėšų verslui, sparčiai populiarėja, mat gautų lėšų nereikia grąžinti grynais pinigais. Šiuo metu internete yra daugybė įvairių projektų, kurie naudoja panašų grupinio finansavimo modelį – Kickstarter, Indiegogo, RocketHub, RockThePost.  Kiekvienas jų orientuojasi į skirtingas auditorijas bei poreikius, tačiau esminė idėja yra tokia pat.
Tam, kad geriau suprastumėte bendruomeninio investavimo principą, paanalizuokime jo procesą išsamiau:
1 žingsnis: Projekto kūrėjai pateikia savo verslo idėją, jos aprašymą investavimo kompanijai, kuri yra parengusi bendruomeninio investavimo internetinę platformą ir laukia jūsų verslo projektų pasiūlymų. Jūs siunčiate savo verslo idėjos pristatymą pagal jų pateiktą reglamentą. Dažniausiai kartu su medžiaga pateikiate ir pačių sukurtą filmuką, nuotraukas, nes vaizdas padeda greičiau ir lengviau suprasti  idėją. Taigi, vaizdu, garsu ir žodžiu interneto tinklapiuose išplatinamas įvadas į jūsų verslo projektą, jo trumpas bet įtaigus ir lengvai suprantamas pristatymas. Taip investuotojai gauna pranešimą, jog yra kviečiami investuoti į naują, patikimą, inovatyvų bei efektyvų verslą.
2 žingsnis: Verslo projekto autorius paskelbia reikiamą sumą, nurodydamas  kokiu  tikslu renkami pinigai, kas už juos bus įsigyjama. Nurodomas bendruomeninio investavimo terminas (dažniausiai poros mėnesių laikotarpis) ir galimybės, kaip pervesti pinigus internetu. Kai internetinė platforma pradės veikti, kiekvieną dieną bus skaičiuojami surinkti pinigai ir taip visi galėsime įvertinti jūsų idėjos patrauklumą, stebėti sėkmę. Tam tereikės poros mėnesių.
3 žingsnis: Pateikiama atlygio už investavimą išraiška investavusiems asmenims. Atlygis ateina vėliau, verslui jau įgavus startą.  Dažniausiai parengiamas sąrašas keliems investavimo sumų variantams. Investuotojams atsidėkojama pirmaisiais gaminiais ar specialiomis dovanėlėmis, suvenyrais, susijusiais su verslo idėja. Priklausomai nuo skirtos pinigų sumos investuotojas gauna padėką, jam parengtą suvenyrą, pakvietimą į renginį ir pan. Pervedusiems didesnę sumą, verslininkas suteikia galimybę išskirtinėmis sąlygomis įsigyti  jo pagamintą produktą ar jo dalį.
Jau keletą metų bendruomeninis investavimas, kaip būdas gauti lėšų verslui sparčiai populiarėja, nes jis yra patrauklus ir turi labai daug pranašumų, lyginant  su kitais verslo finansavimo būdais:
 • sukaupiamos pradinės lėšos gamybai;
 • yra galimybė grąžinti pinigus ne iš kart ir ne grynais pinigais;
 • pagal investuotojų kiekį patikrinamas idėjos patrauklumas;
 • nemokama produkto reklama;
 • skatinami pardavimai.

TAPK BURIŲ BIČIULIU – padėk surinkti lėšų projektams finansuoti

Burių bičiulių fondas naudojamas teikiant mikrokreditus pilietinės visuomenės organizacijoms ir socialiniams verslams, kuriems reikia trumpalaikės finansinės pagalbos. Fondui skirtos lėšos dirbs nuolatos – įgyvendinus projektą jos grįš Burėms ir bus vėl naudojamos kitiems projektams vystyti. Kviečiame prisidėti prie Burių bičiulių fondo negrąžintinai skiriant jam lėšų. Bičiulius nuolatos informuosime apie tai, kas vyksta Burėse ir projektuose, kviesime į projektų pristatymus ir renginius.

 • 5EUR
 • 20EUR
 • 35EUR
 • 50EUR
 • 65EUR
 • 80EUR
 • 95EUR
 • 105EUR

Iniciatyvos vėjai