Pirmoji lietuviško socialinio verslo finansavimo platforma


Pirmąją platformą Lietuvoje veikiančiam socialiniam verslui paleidome dar 2011 metų pabaigoje. Tuomet norėjome sužinoti, kaip lietuviai reaguos į visame pasaulyje greitai populiarėjantį lėšų telkimo būdą. Nors projekto apimtys tuomet buvo nedidelės, susidomėjimo sulaukėme išties nemažai. Dvejus metus aktyviai dirbome su bendruomenėmis, kad šiandien galėtume pasiūlyti jums atsinaujinusią platformą socialiniam verslui Lietuvoje – Kelkbures.lt

FOTO AUTORIUS: Mykolas Vaitiekūnas

Bendruomeninio finansavimo platformos JAV ir Europos šalyse veikia jau kelerius metus ir yra skirtos mažo biudžeto projektams. Per tą laiką sėkmingai finansuota tūkstančiai projektų visame pasaulyje.
Vienas sėkmingiausių „Burių” finansuotų projektų – ūkininko Audriaus Jokubausko sūrinė Varėnos rajone. Kai kreipėsi į „Bures“, Audrius turėjo 18 avių ūkį, iš kurių pieno gamino ypatingo skonio sūrį. Jis tikėjosi surinkti lėšų investicijoms, kad galėtų įsikurti tikrą sūrinę.

Tiems, kurie norėjo paremti šį smulkų verslą tam tikra suma pinigų, mainais ūkininkas pasiūlė savo gamybos sūrių. Norinčiųjų paragauti natūralios produkcijos iš avies pieno atsirado nemažai. 
„Burių” surinktus pinigus sūrininkas panaudojo tikslingai. Už juos jis įsigijo sūrinei itin reikalingą įrangą: du nerūdijančio plieno stalus ir plautuvę.

Ūkininkas pasakojo, kad jo 2012 gegužę naujai įrengtoje sūrinėje gaminami avių ir karvių pieno sūriai. Gamybos vietą patikrino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai ir leido gaminti produkciją iš savo ūkio pieno.
Dauguma į sūrinę investavusių žmonių jau ragavo naujoje sūrinėje pagamintų sūrių, taip išsigrynindami savo investiciją.
„Galiu pasakyti, kad „Burės” svariai prisidėjo prie mano smulkaus ūkininkavimo vystymo. Per šią iniciatyvą valgytojai gali užsitikrinti sau galimybę gerus produktus valgyti ir ateityje”, – patirtimi dalijosi Audrius.

TAPK BURIŲ BIČIULIU – padėk surinkti lėšų projektams finansuoti

Burių bičiulių fondas naudojamas teikiant mikrokreditus pilietinės visuomenės organizacijoms ir socialiniams verslams, kuriems reikia trumpalaikės finansinės pagalbos. Fondui skirtos lėšos dirbs nuolatos – įgyvendinus projektą jos grįš Burėms ir bus vėl naudojamos kitiems projektams vystyti. Kviečiame prisidėti prie Burių bičiulių fondo negrąžintinai skiriant jam lėšų. Bičiulius nuolatos informuosime apie tai, kas vyksta Burėse ir projektuose, kviesime į projektų pristatymus ir renginius.

  • 5EUR
  • 20EUR
  • 35EUR
  • 50EUR
  • 65EUR
  • 80EUR
  • 95EUR
  • 105EUR

Iniciatyvos vėjai